Klopp e do te Liverpool, "The Reds" tjetër ofertë për Thiago Alcantaran
Liverpool nuk heq dorë nga Thiago Alcantara i cili vazhdon të jetë dëshira kryesore në merkato e trajnerit Jurgen Klopp. Edhe pse lojtari ka shprehur dëshirën për të qëndruar te bavarezët gjasat që ai të largohet në këtë merkato janë të mëdha.

Mesfushorit spanjoll i përfundon kontrata me kampionët e Evropës në fund të sezonit të ardhshëm dhe gjermanët do detyrohen ta shesin nëse nuk vjen rinovimi, pasi nuk mund ta humbasin 29-vjeçarin me parametra zero. Liverpool dhe Manchester United janë në garë për Thiagon, me kampionët e Anglisë në "pole".

Mediat spanjolle raportojnë se lojtari do të kalojë në "Anfield" ditët e fundit të merkatos. Jurgen Klopp e do në skuadër dhe Liverpool po përgatit ofertën finale për klubin bavarez, ofertë që mund të variojë nga 40 deri në 50 milionë euro.
Shtuar më 16/09/2020, ora 09:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori