Klopp flet për dëmtimin e Van Dijk
Jurgen Klopp nuk beson se dëmtimi i Virgil van Dijk në pjesën e dytë të fitores 3-0 të Liverpoolit ndaj Southampton nuk ka qenë serioz.

Kapiteni i Holandës pësoi një dëmtim në brinjë gjatë ndeshjes me ish-klubin e tij dhe u zëvendësua nga Joe Gomez në minutës e 55.

Klopp në konferencën e tij për shtyp pas ndeshjes tha: "Ai tashmë kishte një plagë në brinjë para ndeshjes ndaj PSG, gjë që është shumë e pakëndshme dhe sot ai mori një tjetër goditje atje.

"Nuk është i fortë, por nuk duhet të jetë shumë serioze. Duhet të jetë absolutisht në rregull, me shpresë, kam dëgjuar asgjë të ndryshme", deklaroi Klopp. /albeu.com/
Shtuar më 22/09/2018, ora 19:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori