Klopp i vë kushte lojtarëve, kërkon të mësojnë gjuhen angleze
Jurgen Klopp është nga ata trajner që nuk i intereson vetëm fusha e lojës. Ai paralajmëron futbollistët e rinjë që vijnë në ekip të kenë uri për të mësuar gjithçka, duke filluar nga kushti numër 1, gjuha.

Futbollistët e blerë këtë sezon Fabinho dhe Keita nuk dinë të flasin anglisht dhe Klopp ndjen se ata kanë limite për shkak të kësaj.

“Gjuha është shumë e rëndësishme, por zakonisht futbollstët më të mirë kanë më shumë uri për të mësuar. Ata që nuk duan të mësojnë, zakonisht largohen pas 1 ose 2 vitesh në formë huazimi”, shprehet Alan Redmond, ish-mësuesi i anglishtes te Liverpool.
Shtuar më 06/09/2018, ora 18:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori