Klopp: Ndaj Spartakut ndeshje e vështirë
Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka folur para ndeshjes ndaj Spartak Moskës në Ligën e Kampionëve. Tekniku gjerman është i vetëdijshëm se nuk do të jetë aspak një takim i lehtë ndaj skuadrës ruse.

Katërshja e Reds e gatshme për rusët
“Pres një ndeshje me intensitet të madh kundër një skuadre me provojë”.

“Është një stadium që të gjitha skuadrat kanë vështirësi të fitojnë”, tha Klopp, ndërsa i pyetur për Philippe Coutinhon:

“Është i ri, mund të përmirësohet edhe më shumë. Tash është në top formë pas lëndimit që kishte”,.

“Quincy Promes objektiv i Liverpoolit?” Mund të them se është i fortë dhe ia del mirë një me një, kaq”, tha Klopp. /albeu.com /
Shtuar më 26/09/2017, ora 10:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori