Klopp: Unë do jem i kënaqur më lojtarët që do kem, presidenca të vendosë për Coutinhon
Pëlqej
Jurgen Klopp beson se pronarët e Liverpulit do të qëndrojnë të vendosur dhe nuk do të pranojnë të shesin Philippe Coutinho në Barcelonë, por pranon se çdo vendim nuk është i tiji.

Sky Sports raporton se shokët e ekipit të Coutinhos e simpatizojnë brazilianin dhe kuptojnë pse ai dëshiron të bashkohet me një nga klubet më të mëdha në botë. Ai nuk mori pjesë me ta në barazimin 3-3 të ndeshjes së tyre ndaj Watford.

I pyetur nëse kërkesa e transferimit kishte ndryshuar qëndrimin e klubit, Klopp tha: "Nuk mendoj kështu sepse mendoj se ishte shumë e qartë se çfarë ka thënë klubi. Unë mund të them diçka që është ndoshta një gjë e rëndësishme. Si menaxher i një klubi futbolli e di e në klub pronarët vendosin, për shembull, vetëm atyre u takon vendimi për të shitur një lojtar osepër të mos e shetur, atëherë unë do ta pranoja këtë. Nëse ata nuk e shesin atë, atëherë unë nuk jam më i përfshirë, unë jam përgjegjës për të gjithë lojtarët, jo vetëm një, dy apo tre." përfundoi tekniku gjërman duke ia lënë të gjithë përgjegjësinë presidencës për shitjen apo mbajtjen e brazilianit. /albeu.com/
Shtuar më 13/08/2017, ora 10:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori