Klubet amerikane në 'luftë' për Oliver Giround
Klubet amerikane kanë hynë në garë për sulmuesin e Chelseas, Olivier Giroud.

Giroud i përfundon kontrata në qershor dhe ende bisedimet për kontratën e re nga gjiganti anglez nuk kanë filluar.

I interesuar për francezin është gjiganti italian Inter, pasi trajneri Antonio Conte po e sheh francezin si lojtarin e duhur për të luajtur pranë Lukakut.

Sipas mediave amerikane klubet Neë York City FC dhe Vancouver Whitecaps janë dy skuadrat e fundit që kanë shfaqur interesim.

Këtë sezon francezi ka luajtur nëntë ndeshje për “Blutë”, derisa ka shënuar katër gola.
Shtuar më 17/10/2019, ora 13:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori