Klubet që kërkojnë Guardiolën (FOTO LAJM)

MILAN
Pëlqej
Josep Guardiola
Abonohuni për lajmet sportive me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Çfarë do të ndodhë me Pep Guardiolën? Këtë pyetje ngre në numrin e saj të sotëm sportivja katalanase "El Mundo Deportivo", që shkruan për një të ardhme të pasigurtë të teknikut në stolin e Barcelonës. Dy skuadrat që po kërkojnë me kulm afrimin e tij sezonin e ardhshëm janë Milan dhe Inter.

Por sot përflitet edhe për interesimin e Federatës Angleze të Futbollit. FA kërkon që Guardiola të jetë pasardhësi i Fabio Capellos në stolin e "Tre Luanëve" ose për Euro 2012 ose për Botërorin 2014.

Tekniku katalanas preferohet edhe nga klubet angleze të: Chelsea, Manchester City, United dhe Liverpool.

Asgjë nuk është vendosur por duhet pritur përfundimi i sezonit për të mësuar destinacionin e ri të Pep Guardiolës. /albeu.com/
Shtuar më 26/04/2012, ora 11:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
A duhet të largohen futbollistët nga Kosova nga Kombëtarja e Shqipërisë pas formimit të Kombëtares së Kosovës?
50.48 %
45.35 %
4.15 %
Total 8414 Vota!
 

Kampionatet