Koeman e lë jashtë ekipit të parë, Suarez ka një marrëveshje për t'u bashkuar me Juven
Luis Suarez u la jashtë ekipit për ndeshjen miqësore Barcelona-Gimnastic duke konfirmuar se Ronald Koeman nuk i beson atij, shkruan Albeu.com marrë nga Marca.

Hollandezi i tha uruguajanit që të gjente një klub të ri, dhe kështu bëri.

Suarez tashmë ka një marrëveshje për t'u bashkuar me Juventusin, por ka ende një mosmarrëveshje të vazhdueshme me Barcelonën pasi ai dëshiron të paguhet për vitin e tij të mbetur në klub ndërsa katalanasit po refuzojnë.

Edhe pse një tërheqje lufte është e pashmangshme, gjëja më e rëndësishme është për të mos qenë mosrespektues ndaj asnjërës palë. Suarez nuk e meriton të ndahet nga ekipi i parë.

Është e vërtetë që ai ka bërë gabime, por ajo që i ka dhënë këtij klubi nuk mund të dyshohet.

Askush nuk duhet të harrojë se ai është shënuesi i tretë më i mirë në historinë e Barcelonës, i cili meriton respekt.

Blaugranët janë të dëshpëruar që ai të largohet dhe kjo është arsyeja pse ata po e presin atë në çdo mënyrë të mundshme.

Ata duhet të jenë të kujdesshëm sepse nëse litari shtrëngohet dhe prishet, Suarez ende mund të vendosë të qëndrojë.

Disa ditë më parë Bartomeu tha se këtyre lojtarëve u duhej dhënë një lamtumirë e denjë. Ai nuk po i qëndron besnik fjalës së tij sepse duket se ai, dhe të tjerët, po i japin fund kohës së tyre me klubin në një mënyrë të hidhur. /albeu.com/
Shtuar më 12/09/2020, ora 22:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori