Koeman, strategu i cili po bën mrekulli te Holanda
Pas dështimeve të mospjesmarrjes së Holandës në Euro 2016 dhe në Botërorin Rusi 2018, Roland Koeman po i rikthen dinjitetin Holandës së madhe.

55 vjecari vetëm 9 muaj në krye të tulipanve ka bashkuar grupin dhe ka rikthyer rezulatat në ekip.

Gjatë ndeshjes së djeshme kundra Gjermansië, Sipas prestigjozes “Daily Maily”ai ka përdorur një skemë taktike 3-2-3-2 në minutat e fundit cka rezultoi e sukseshme pasi Holldandezët shënuan 2 gola pasi më parë ishin në disavantazh të dy golave.

Me Van Dijk që doli në majën e sulmit duke një lëvizje e planifikuar që doli me sukses nga vetë trajneri holandez. /albeu.com/


Shtuar më 20/11/2018, ora 15:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori