Koke tregon synimet e Atleticos, i "fal" kampionatin Barcelonës
Mesfushori i Atletico Madridit, Koke e shikon si synim primar për skuadrën e tij fitimin e Europa Leagues.

26-vjeçari spanjoll refuzoi pretendimet se kompeticioni i Ligës së Evropës ishte një zbavitje pas zhgënjimit të eliminimit të hershëm nga Liga e Kampionëve. Atletico Madrid do të ndeshet sot (e enjte) me Lokomotiv Moskoë në Wanda Metropolitano, në orën 19:00.

“Ne të gjithë kemi një dëshirë të fortë për të fituar një trofe këtë vit, si futbollist kjo është ajo që ju doni gjithmonë”, ka thënë fillimisht Koke në konferencë për shtyp para ndeshjes.

“Kjo është koha e sezonit që me të vërtetë ka rëndësi dhe kjo është ajo që na ngacmon, jemi gati dhe çdo gjë fillon këtu”.

“Ne kemi një kundërshtar të vështirë si Lokomotiva, por ne jemi të përdorur për kundërshtarët e ashpër për shkak të historisë sonë të re në Ligën e Kampionëve dhe tani kemi entuziazëm të barabartë”.

“Mendimet tona të vetme janë në këtë ndeshje dhe asgjë përtej saj, qoftë në Ligën e Evropës apo La Liga, fokusi ynë i plotë është kualifikimi për raundin tjetër”.

“Forma ime? Ndihem mirë, unë jam larguar nga lëndimet dhe kam më shumë rregullsi në kohën e luajtur”, përfundoi mesfushori spanjoll./albeu.com/
Shtuar më 08/03/2018, ora 18:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori