Kombëtarja e Italisë bën një gjest human

itali1
Italia do të luajë sonte në mbdrëmje përballë Ukrainës në stadiumin e Xhenoas. Me të mbërritur në këtë qytet, kombëtarja italiane ndaloi në urën ku ndodhi tragjedia me 43 persona.

Lojtarët dhe stafi vendosën kurora me lule në shenjë nderimi për viktimat. Ky solidarizim tregon dhe një herë se futbolli mbart vlera të jashtëzakonshme. /albeu.com/
Shtuar më 10/10/2018, ora 10:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori