Konfirmohet diagnoza e Mattia Caldarës
Milan ka lajmëruar diagnozën e mbrojtësit Mattia Caldara, i cili ka lënduar thembrën e Akilit dhe ka tërheqje muskulare në këmbë.

Ish mbrojtësi i Atalantas pritet të jetë jashtë fushave për së paku tre muaj.

Pos lëndimit të thembrës ai ka edhe një tërheqje të tejzave të muskulit gastrocnemius.

Lojtari u tha se do të jetë jashtë vetëm për tre javë, por pas skanimit të mjekut specialit është caktuar diagnoza e tij.
Shtuar më 30/10/2018, ora 23:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori