Konfirmohet e ardhmja e Rakitic
Ivan Rakitic nuk do të largohet nga Barcelona.

Rakitic nuk është në shitje, teksa nuk dëshiron të lëvizë para se kontrata e tij të përfundojë në vitin 2021.

"Jo", ishte përgjigja që mori Juve e cila ishte e njëjtë me atë çfarë iu tha Paris Saint-Germain dhe Manchester United, ndër të tjera.

Për Ernesto Valverden, Rakitic është një lojtar i rëndësishëm dhe një truk i rëndësishëmmesfushën e tij.

Ka luajtur 54 herë në sezonin 2018/19, një nga lojtarët me më shumë paraqitje në skuadër.

Shtuar më 22/08/2019, ora 15:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori