Konkurencë e madhe për Alaban, Juventusi duhet të shpejtojë
David Alaba i cili ka vendosur të mos rinovojë kontratën në skadencë me Bayernin verën e ardhshme, është objektivi i madh me parametër zero i Juventusit por jo vetëm.

Bardhezinjtë duhet të kenë kujdes pasi për futbollistin austriak interesohen edhe disa klube të tjera të mëdha me Realin e Madridit dhe Manchester City-n që qëndrojnë në radhë të parë.

Nëse Alaba vendos përfundimisht të mos rinovojë me Bayernin atëherë për të do të ketë një konkurencë të madhe në merkato.

Shtuar më 16/11/2020, ora 15:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori