Koret raciste ndaj Balotellit, reagon Blatter
Presidenti i FIFA-s Sepp Blatter shprehet i habitur që koret raciste vazhdojnë të mbajnë të mbërthyer një kampionat si Serie A. Duke iu referuar koreve raciste të tifozëve të Romës ndaj sulmuesit të Milanit Mario Balotelli, Blatter shprehet se për ta luftuar këtë fenomen që po kthehet në gangrenë, duhet shumë punë dhe pak fjalë.

komentin e tij, Blatter shtoi se task force kundër racizmit dhe diskriminimit është e gatshme për të bashkëpunuar me 209 vendet anëtare të FIFA-s për t’i mbështetur në luftën kundër këtij fenomeni. /albeu.com/
Shtuar më 13/05/2013, ora 14:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori