Koret raciste ndaj Napolit, Juventusi rrezikon t’i mbyllet pjesa e ultrasve në stadium
Ndeshja midis Napolit dhe Juventusit u mbyll me një fitore me përmbysje nga ana e bardhezinjve.

Por pavarësisht rezultatit kjo ndeshje ka rrezik që të mos kujtohet për rezultatin. Tifozët ultras të Juventusit, gjatë ndeshjes me Napolin kanë bërë thirrje raciste.

Ndërsa tashmë sipas asaj që bën me dije “La Gazzetta dello Sport”, vëzhguesit e FIGC i kanë raportuar këto thirrje dhe ndëshkimi që përflitet të merret mund të jetë mbyllja e pjesës “Curva Sud” për të paktën në një ndeshje.
Shtuar më 01/10/2018, ora 20:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori