Koronavirusi anullon turneun veror International Champions Cup
Shpërthimi i koronavirusit ka detyruar International Champions Cup të anullojë të gjitha ndeshjet që do të zhvilloheshin në Azi.

CC është një turne para-sezonal që sheh ekipet e mëdha evropiane të marrin pjesë në ndeshje miqësore kundër ekipeve të tjera kryesore në të gjithë Amerikën e Veriut, Evropë, Australi dhe Azi.

Skuadrat angleze si Manchester United, Spurs dhe Arsenal morën pjesë në turne verën e kaluar apo edhe gjigantët si Real Madrid edhe Barcelona.

Një zëdhënës i promovimit të ICC-së tha: "Shëndeti dhe siguria e tifozëve, klubeve, lojtarëve, stafit dhe partnerëve janë përparësia jonë kryesore".

"Orari i ndeshjeve këtë verë të ardhshme nuk është shpallur ende, edhe pse ka të ngjarë të ketë më pak ndeshje për shkak të Euro 2020 dhe Kupës së Amerikës".

"Por ndeshjet do të zhvillohen ende si zakonisht në Shtetet e Bashkuara, ndërsa ato nuk do të zhvillohen në të gjithë Azinë".

"Azia mbetet një komponent kryesor i strategjisë sonë globale të rritjes dhe ne mezi presimpresim ndeshjet në të ardhmen e afërt", shtoi zëdhënësi.
Shtuar më 03/03/2020, ora 08:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori