Kosova "Dream Team" (FOTO LAJM)

Etrit Berisha - Shqipëri/Lazio
Përfaqësuesja e futbollit e Kosovës nuk mund të zhvillojë ndeshje ndërkombëtare pasi Federata e Futbollit të Kosovës nuk është ende anëtare e FIFA-s apo UEFA-s. Por, nëse do t’i mblidhnim të gjitha yjet kosovarë që luajnë nëpër botë, me siguri që Kosova do të kishte një super-ekip, i cili do të ishte në gjendje të përballej edhe me përfaqësueset e forta evropiane dhe pse jo edhe pjesë e kampionateve Europianë dhe Botërorë.

Portali Fishmedia ka dizenjuar një Top 11 me lojtarët më të mirë kosovarë në qarkullim, të cilët fatkeqësisht nuk mund të luajnë për ngjyrat e shtetit më të ri në Europë. /albeu.com/
Shtuar më 11/10/2013, ora 16:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori