"Kosova është Serbi" edhe në Sllovaki (VIDEO)
Pas tifozëve rusë, edhe ata sllovakë kanë bërë thirrje “Kosova është Serbi” në ndeshjen ndërmjet Slovan Bratislava e Dunajska Streda

Fundjavën që shkoi tifozët rusë të CSKA Moskës ishin dëgjuar duke thirr “Kosova është Serbi”, në një ndeshje kampionale të kampionatit rus, shkruan Gazeta Express.

Por, së fundmi në internet po qarkullon një tjetër video, ku shihen duke e bërë të njëjtën gjë edhe tifozët sllovakë në ndeshjen ndërmjet Slovan Bratislavas dhe Dunajska Stredas.

Ndërsa, tifozët serbë janë parë shpesh duke shpalosur parulla dhe duke bërë thirrje e duke kënduar për Kosovën, të cilën e konsiderojnë ende si pjesë të tyre.

Kthehemi në realitet. Kosova e festoi 11 vjetorin e pavarësisë së saj më 17 shkurt të këtij viti
Shtuar më 03/04/2019, ora 10:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori