Kosova pas fitores me Shqipërinë, ngjitet 11 vende më lartë
Kombëtarja e Kosovës pasi fitoj ndeshjen miqësore kundër Shqipërisë, është ngjitur 11 vende më lartë në listën e kombëtareve të publikuar nga FIFA.

Tashmë Kosava nga vendi i 152 që ishte rezulton se është në vendin e 141 dhe kjo ka ardhur si pasojë e paraqitjes mjaftë të mirë të saj dhe fitores së thellë 3-0 ndaj Shqipërisë.

Pas pranimit në FIFA dhe UEFA, Kosova ka bërë mjaftë përpara duke u ngjitur shumë vende më lartë se sa ishte në fillim. /albeu.com/
Shtuar më 07/06/2018, ora 11:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori