"Kosova është Serbi", ja si përgjigjen kompanitë shqiptare të basteve

Kosova është Serbi”, shkruhej nga kompanitë e basteve serbe, skandal i cili u publikua nga mediat serbe dhe u përhap ehe në mediat tona.

Menjëherë pas këtij lajmi, kanë reaguar kompanitë e basteve shqiptare, duke e korrigjuar thënien.

Kështu, në një nga kompanitë e basteve, Kosova është emërtuar me emrin: “Kosova është Shqipëri”, përgjigje kjo mjaft e saktë që shpreh realitetin që fqinjët tanë nuk e pranojnë.
Shtuar më 03/09/2016, ora 15:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori