Koulibaly: Ndihem i lumtur kur interesohen ekipe të mëdha
Kalidou Koulibaly është një nga mbrojtësit më të mirë në Serina A.

Senegalezi është në sezonin e tij të 3-të në tek Napoli ku shumë skuadra të madh ia dhënë pas.

27-vjeçari ka folur për Rai Sport rreth interesimit të ekipeve të mëdha për të.

"Fakti që skuadrat më të mëdha në botë interesohen për mua do të thotë se jam duke bërë mirë. Këto interesime më bëjnë të lumtur", tha Koulibaly.

"Nuk e di nëse jam mbrojtësi më i mirë në botë, pasi unë gjithmonë përpiqem të përmirësohem edhe më shumë”.

"Qëllimi im është të vazhdoj të rritem edhe më shumë te Napoli dhe t’i arrijmë objektivat e klubit", tha Koulibaly.Shtuar më 16/02/2019, ora 15:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori