Kovecic drejt rikthimit në Milano
Mateo Kovacic drejt një transferimi te Milani. Administratori i deleguar Adriano Galliani, ka bërë një sondazh për kroatin dhe ka kuptuar që ish-mesfushori i Interit do të të kthehej me shumë kënaqësi në Milani, sepse po kalon shumë vështirëi në klubin mrengeus ku nuk po gjen hapësirt e nevosjshme.

Kuqezinjtë janë gati të presin krahëhapur, por para se Galliani të nisë bisedimet me Perez, duhet të kuptojë të ardhmen e shoqërisë, që mund t’i besohet kinezëve, si dhe projektin tekik.

Marrëveshja duket mëse e mundshme nëse merren në konsideratë edhe marrëdhëniet e mira mes dy klubeve. Ideja e drejtuesve kuqezi është ta marrin kroatin në formën e huazimit metë drejtën e blerjes.
Shtuar më 18/05/2016, ora 12:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori