Krasic më mirë se Nedved
Milos Krasic
Tani krahasimi është i qartë, dhe tashmë ka diçka që shtyn Krasic tej Nedvedit. NJë tripletë, që çeku asnjëherë nuk arriti ta realizonte, tripleta që rastis me golat e parë italianë të Serbit që shoqërohet dhe me gjeste, të tipit e puthura e fanellës, që shndërrohet në një ritual, që realizon lidhjen e fortë të një lojtari me skuadrën. Dhe pikërisht Juve këtë po kërkon, një simbol të ri me të cilin të krenohet në të ardhmen.
Shtuar më 27/09/2010, ora 14:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori