Krijoi një Bayern të frikshëm në pak kohë, Flick tregon si ia arriti
Është njeriu që ndryshoi Bayern Munich. Hans-Dieter Flick mori përsipër ekipin në nëntor dhe e transformoi atë.

Këto janë fjalët e trajnerit pas fitores me PSG.

"Ndodhi diçka që ende nuk mund ta kuptoj, por është falë skuadrës. Kur fillova stërvitjen në nëntor lexova se kjo skuadër nuk ishte më e frikshme. Kemi punuar për të krijuar një grup të bashkuar, të gjithë e meritojnë këtë triumf, veçanërisht lojtarët, por është pasojë e një pune të shkëlqyer të bërë së bashku".

Si keni arritur të toni Tripletën?

"Sigurisht falë një atmosfere pozitive të krijuar ditë pas dite. Nuk ishte e lehtë, por ne e bëmë atë".

A jam sekreti i këtij suksesi?

"Unë nuk e di. Gjatë pushimit të dimrit dhe gjatë bllokimit ne vendosëm themelet për formën e shkëlqyer fizike me të cilën kemi ardhur"
Shtuar më 24/08/2020, ora 08:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori