Krisje totale, Tirana merr vendimin ekstrem për Ze Marian
Ze Maria merr përsipër faturën e humbjes në derbi dhe startin e dobët të sezonit, sepse Tirana ka vendosur ta largojë.

“Sport Ekspres” mëson nga burime të sigurta se drejtuesit e Tiranës kanë vendosur që trajneri brazilian të mos jetë më trajner i bardhebluve dhe tashmë pritet vetëm zyrtarizimi nga klubi.

Gjithçka është pezull vetëm për shkak të kontratës, sepse Ze Maria refuzon prishje kontrate pa marrë dëmshpërblim, që do të thotë se nëse nuk gjen punë të re, duhet të paguhet deri në fund të kontratës, në mungesë të marrëveshjes.

Krisja është bërë përfundimtare pas derbit, sepse humbja ka qenë një “thikë” në zemër për tifozët dhe drejtuesit e Tiranës, aq më shumë që tashmë bardheblutë kanë vetëm 5 pikë në 6 ndeshje, një bilanc mediokër, me zonën e ftohtë që është vetëm një pikë larg dhe një përballje tepër delikate në mesjavë në Fushë-Krujë, kundër Kastriotit.

Shtuar më 30/09/2018, ora 16:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori