Kritikohet përsëri Antonio Conte, këtë herë nga Joey Barton
Joey Barton e ka përshkruar Antonio Conten si një "djalë të butë" dhe një 'fëmijë të egër', duke argumentuar se sjellja e tij në krah nuk ndihmon që Alvaro Morata të sillet kështu në Chelsea.

Sulmuesi i Bluve të Londrës ka shënuar vetëm dy gola në 9 ndeshjet e tij të fundit dhe u përball me kritika të shumta pasi humbi një sërë mundësish të artë në ndeshjet e fundit ndaj Arsenalit, shkruan Albeu.com.

Por Barton i dha mbrojtje spanjollit dhe e akuzoi menaxherin e tij se nuk i ofroi atij mbështetjen e duhur.

Ai tha: "Morata? Unë mendoj se është një lojtar i pabesueshëm, po ka një kohë të vështirë në minutë, duke humbur disa shanse.

"Por ju shikoni në krah dhe ka djalë të butë Conte duke rrahur duart, duke u hedhur dhe duke u hedhur në turmë.

"Pajtohem pak me Mourinhon.

"Ndoshta festoni golat, por kur lojtari juaj ka humbur një shans, gjëja e fundit që dëshironi të shihni në teleferik është menaxheri juaj duke e përplasur duart dhe duke vepruar si një fëmijë i bezdisshëm".

Barton gjithashtu simpatizon me favorizuesin Michy Batshuayi, i cili që kur ka ardhur në Londër pak ka luajtur si startues.

"Kur nuk luani dhe nuk besoni se menaxheri ju dëshiron, çdo herë që merrni në fushë, ju ndjeheni sikur jeni në gjykim dhe duke luajtur për ekzistencën tuaj," shtoi ai.

"Kjo mund të pengojë dhe të detyrojë një lojtar të mirë për të humbur formën.

"Është e qartë se Batshuayi nuk beson se Conte e do atë atë ose e dëshiron atë brenda grupit". përfundoi ai. /albeu.com/
Shtuar më 13/01/2018, ora 16:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori