Kriza me Luiz Enriquen, Rakitic drejt ribashkimit me Guardiolën
Gazeta kroate "Jutarnji List" shkruan se Ivan Rakitic mund të transferohet te Manchester City. Mesfushori i Barcelonës sipas saj është vetëm një hap larg firmës me skuadrën angleze që drejtohet nga ish trajneri i katalanasve Pep Guardiola.

Rakitic nuk u grumbullua për ndeshjen e fundit të Barcelonës në kampionat, ku barazoi 1-1 me Villarealin lë të kuptohet se mes futbollistit dhe klubit raportet janë kompromentuar.

Ai ka një kontratë që skadon në verën e vitit 2019 me Barcelonën, ç'ka do të thotë se Manchester City-t i duhet të paguaje, dhe jo pak nëse dëshiron ta marrë në Etohad Stadium


Shtuar më 09/01/2017, ora 13:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori