Krosi shndërrohet në gol, magjia e Politanos (VIDEO)

Pëlqej
Në ndeshjen e djeshme të Serie B mes Cesena-Pescara, goli i mrekullueshëm i Politanos mundi të shpëtojë skuadrën mike nga humbja. Sulmuesi, i futur në fushë në minutën e 83 në vend të Rizzo, shënoi dy minuta para fundit, falë një konkluzioni impresionues që përfundoi në trekëndëshin më të largët të portës kundërshtare. Një gol me të vërtetë "i pamundur".

Vetë lojtari në fund të ndeshjes deklaroi se qëllimi i tij ishte të krosonte në zonë, por gjithësesi goli i tij vulois barazimin 1-1 dhe shmangu humbjen për Pescaran. /albeu.com/
Shtuar më 01/10/2013, ora 14:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori