Kryesim i përkohshëm i Real Madridit
Albeu.com
Real Madrid mori kryesimin e ligës së parë spanjole pas fitores 2:0 me Betis Sevilje, je në mbrëmje. Për skuadrën marilene shënuan sulmuesi brazilian Robinho he zëvendësuesi Alvaro Mejia. Ndërkohë që Betis Sevilje përkeqësoi he më shumë pozitionin e tij. Sulmuesi brazilian Robinho, që i kushtoi 30 milion dollarë kesh në orë Realit të Madridit shënpi pas 30 minuatsh lojë, duke krijuar qetësi te skuadra që drejtohet nga Vanderlej Luksembugo. Real Madrid kishte humbur dy ndeshjet e fundit të ligës me Valencian he Deportivo la Koruna.
Ish-futbollisti i përgatitur në akaeminë e të rinjve të Realit të Madridit, Mejia shënoi vetëm poak minuta pasi kiishte hyrë si zëvendësues në pjesën e dytë.
Betis Sevilje vazhdon rrugën zhgënjyese dhe pas shkatërrimit 0:4 me Celësin në ligën e kampioneve ka humbur tre neshje në ligën e parë spanjole.
Real Madrid kryeson me 18 pikë po aq sa dhe Osasuna që luan sot me Espanjolin. Por skuadra e Luksemburgos ka golaverazh më të mirë.
Skuara e venit të tretë getafe ka 17 pikë dhe udhëton për tu përballur me Deportivo la Korunën. Celta Vigo në vendin e katërt lëvizi në vendin e katërt pas barazimit 1:1 me3 Atletiko Bilbao dje në mbrërmje.
Skuadra baske e Bilbaos që nuk ka fituar asnjë neshje në këtë sezon kaloi në epërsi me golin e Karlos Gurpegi në minutën e 24-t. Por Celta Vigo barazoi shifrat në pjesën e ytë përmes mbrojtësit Angel, që finalizoi një krosim të avi Silvës
Kampionia Barcelona ka avantazhin fushë në neshjen me skuarën në formë, Real Sociedat. Të dyja skuadrat kanë nga 16 pikë.
24ore
Shtuar më 30/10/2005, ora 19:01
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori