Kupa e Botës "Rusi 2018", fillon nga "shtëpia" e Putinit
Kryetari i Komitetit Organizator të Botërorit Rusi 2018, Vitali Mutko, ka deklaruar se ceremonia e hedhjes së shortit për fazën finale të turneut, do të organizohet as më shumë e as më pak, po brenda Kremlinit.

“I ofruam këtë godinë FIFA-s për shortin e 1 dhjetorit dhe ajo pranoi”, deklaroi Mutko, president i Federatës Ruse dhe njëkohësisht zëvendëskryeministër, në një mbledhje me kryeministrin rus Dmitri Medvedev.

“FIFA e pëlqeu këtë variant ndaj ne po bëjmë që tani përgatitjet për zhvillimin e shortit”, theksoi zyrtari i lartë rus,
Shtuar më 23/01/2017, ora 16:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori