Kupa e Konfederatave, nisin sot ndeshjet e para
Pëlqej
Këtë të shtunë nis Kupa e Konfederatave. Brazili do të luajë kundër Japonisë në ndeshjen e kompeticionit që i paraprin Botërorit 2014. Organizatorët e drejtuar nga Felipe Skolari shihen si favoritë për të fituar trofeun.

Triumfi në këtë turne do të rriste gjithashtu edhe kuotat e Brazilit në listën e pretendentëve për të fituar Kupën e Botës. Përveç Brazilit dhe Japonisë në Kupën e Konfederatave do të luajnë Spanja, Italia, Meksika, Uruguai, Nigeria dhe Tahiti. /albeu.com/
Shtuar më 15/06/2013, ora 12:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori