Kupa FA, eliminohen favoritët, shpëton Arsenali (VIDEO)
FA Cup
Tri ekipe të Premier ligës angleze janë eliminuar në ndeshjet e së shtunës në kuadër të xhiros së tretë të Kupës Nacionale në këtë vend. Sunderland, West Bromvich dhe Blackpool janë eliminuar nga kjo garë ndërsa Arsenali ka shpëtuar në ndeshjen ndaj Leeds United pas barazimit 1-1, duke i shpëtuar disfatës në momentet e fundit të sfidës.


Ja rezultatet e ndeshjeve të sotme:

Arsenal 1 - 1 Leeds U.
Millwall 1 - 4 Birmingham C.
Blackburn R. 1 - 0 Queens Park R.
Bolton W. 2 - 0 York C.
Brighton & Hove A. 3 - 1 Portsmouth
Bristol C. 0 - 3 Sheffield W.
Burnley 4 - 2 Port Vale
Burton 2 - 1 Middlesbrough
Coventry C. 2 - 1 Crystal Palace
Doncaster R. 2 - 2 Wolverhampton W.
Fulham 6 - 2 Peterborough U.
Huddersfield T. 2 - 0 Dover A.
Hull C. 2 - 3 Wigan Athletic
Lincoln C. 3 - 4 Hereford U.
Norwich C. 0 - 1 Leyton Orient
Preston North End 1 - 2 Nottingham F.
Reading 1 - 0 West Bromwich A.
Scunthorpe U. 1 - 5 Everton
Sheffield U. 1 - 3 Aston Villa
Southampton 2 - 0 Blackpool
Stoke C. 1 - 1 Cardiff C.
Sunderland 1 - 2 Notts County
Swansea C. 4 - 0 Colchester U.
Torquay U. 1 - 0 Carlisle U.
Watford 4 - 1 Hartlepool U.
West Ham U. 2 - 0 Barnsley
Stevenage 3 - 1 Newcastle U.


Golat:


Arsenal 1 - 1 Leeds U.
<embed src="http://rd3.videos.sapo.pt/play?file=http://rd3.videos.sapo.pt/FN47qu3PB80ENbj7RfTg/mov/1" type="application/x-shockwave-flash" allowFullScreen="true" width="480" height="400">embed>


Scunthorpe 1-5 Everton
<param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/dgxGboYMVg4?fs=1&hl=en_US">param><param name="allowFullScreen" value="true">param><param name="allowscriptaccess" value="always">param><embed src="http://www.youtube.com/v/dgxGboYMVg4?fs=1&hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="350">embed>
Shtuar më 08/01/2011, ora 20:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori