Kupa FA, ja rezultatet dhe golat (VIDEO)
Albeu.com
Fitore e Chelseat dhe kualifikim në çerekfinale të Kupës FA në ndeshjen me Cardiff Cityn. Në ndeshjen e zhvilluar në Stamford Bridge, Chelsea shënoi fitore me rezultat 4-1. Ndërkohë City është mjaftuar me barazim në ndeshjen me Stoke City.Golat për Chlesean i shlnuan Didier Drogba (2'), Michael Ballack (51’), Daniel Sturridge (69’) dhe Salomon Kalou (86’), ndërsa për Cardiff shënoi Michael Chopra në minutën e 34-të.

Biletën për në tetëshen e fundit të Kupës e ka siguruar edhe Portsmouth që ka mposhtur në fushë mysafire ekipin e Southampton.


Ja rezultatet:

Manchester City 1 : 1 Stoke City
Chelsea 4 : 1 Cardiff City
Southampton 1 : 4 Portsmouth
Derby County 1 : 2 Birmingham
Reading 2 : 2 West BromJa golat:

Manchester City 1 : 1 Stoke CityChelsea 4 - 1 Cardiff City
Southampton 1 : 4 Portsmouth

Shtuar më 14/02/2010, ora 00:15
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori