Kupa Italisë/ Inter – Milan: Formacionet zyrtare
erbi Della Madonnina rikthehet përsëri, ku kësaj radhe Inter dhe Milan do të jenë në përballje me njëra tjetrën në ndeshjen të vlefshme për Kupën e Italisë.

Të dy palët (të kombinuara) kanë fituar vetëm një trofe që nga sezoni 2010-11, kur Milani fitoi Kupën e Italisë duke mposhtur Juventusin në penallti gjatë vitit 2016.

Presioni po rritet mbi menaxherin e Interit, Antonio Conte për të fituar duke pasur parasysh investimin që kanë bërë këto vitet e fundit.

Në anën tjetër, një avantazh i Milanit është pozita e parë në tabelë duke i dhënë një rritje morali psikologjike skuadrës.

Formacionet zyrtare për këtë ndeshje, janë këto:

Milan: Tatarusanu; Dalot, Kjaer, Romagnoli, Hernandez; Meite, Kessie, Saelemaekers; Diaz, Leao, Ibrahimovic

Inter: Handanovic; Skrinar, De Vrij, Kolarov; Darmian, Barella, Brozovic, Vidal, Perisic; Lukaku, Alexis/
Shtuar më 26/01/2021, ora 19:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori