Kupën e Amerikës, 3 yje jashtë listës së Argjentinës
Paulo Dybala është përjashtimi i madh në listën për Kupën e Amerikës të publikuar nga Argjentina, e programuar për t'u zhvilluar nga data 3-26 qershor.

Sulmuesi i Juventusit ishte në listën provizore të 35 lojtarëve por më pas ka përfunduar jashtë saj, ashtu si edhe Tevez me Icardin. Në sulm nuk mungon bomberi Higuain dhe Lavezzi.

Ja lista e plotë:

Portierët: Sergio Romero, Nahuel Guzman, Mariano Andujar
Mbrojtësit: Facundo Roncaglia, Marcos Rojo, Nicolas Otamendi, Ramiro Funes Mori, Ezequiel Garay, Víctor Cuesta, Jonathan Maidana, Gabriel Mercado

Mesfushorët: Javier Mascherano, Augusto Fernandez, Matías Kranevitter, Ever Banega, Lucas Biglia, Erik Lamela, Javier Pastore

Sulmuesit: Lionel Messi, Gonzalo Higuaín, Sergio Aguero, Angel Di María, Ezequiel Lavezzi
Shtuar më 21/05/2016, ora 10:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori