E FUNDIT/ Milani shpëton në fund mes dramës (VIDEO)
Kush do te jete trajneri i ri i kombetares shqiptare?
Albeu.com
Burime te sigurta nga Federata Italiane e Futbollit bejne te ditur per albeu.com se pas negociatave te Federates Shqiptare te Futbollit pritet te vijne ne Tirane kandidatet per vendit e Baricit. Ja pese emrat e mundshem...Menaxheri i suksesshem i ures mbi detin Adriatik, lidhur shpirterisht me fatin e futbollit shqiptarqe prej vitit 1997 , Roland Shllaku i cili solli kampionin argjentinas, legjenden e futbollit boteror Kempes, kesaj here duket se i ka dhene nje pergjigje konkrete “enigmes se sfinksit” mbi trajnerin e ri te kombetares se futbollit te Shqiperise pas largimit te kroatit Oto Bariç ne dy humbjet e bujshme me Biellorusine dhe Kroacine. Mesohet se pas negociatave te kryesise se Federates Shqiptare te Futbollit z. Armando DUKA, me autoritetet italiane te kampiones boterore, pritet te mberrijne ne Tirane emrat e mundshem te liderave trainere te futbollisteve shqiptare te ekipit kombtar. Ata jane pese muskutjeret e njohur ne arenat mbareboterore; Scala, Zeman, Zenga, Gentille e Manfredi te cilit pas shorteut te ofertave pritet te kurorzojne me te mirin prej tyre ne vendin e shqipeve.
Shtuar më 26/11/2007, ora 02:20
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori