Kush, Ribery? Nuk na duhet
Albeu.com
Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta, thotë se ekipi spanjoll nuk është në përpjekje për të angazhuar mesfushorin francez Frank Ribery. Lojtari i Bayern Munichut shihet si një prej mesfushorëve më të mirë në ...... botë dhe vazhdimisht është lidhur me një kalim në njërin prej gjigantëve spanjoll, Barcelonë ose Real Madrid.

Por pas barazimit të mbrëmshëm mes Barcelonës dhe Bayernit, Joan Laporta i ka mohuar spekulimet se klubi që ai udhëheq dëshiron ta transferojë francezin.

“Definivisht dua t’i hedh poshtë këto spekulime. Ne nuk dëshirojmë ta angazhojmë Riberyn. Raportet tona të mira me Bayernin janë më të rëndësishme se sa një lojtar”, ka thënë Laporta.

“Ribery për Bayernin është ajo që Messi është për Barcelonën, andaj mund ta kuptoj Karl-Heinz Rummenigge, kur thotë se lojtari nuk është për shitje. Fansat e Bayernit kurrë nuk do ta falnin largimin e tij dhe kjo është diçka që ne e pranojmë”, ka shtuar spanjolli.
Shtuar më 15/04/2009, ora 23:22
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori