Kush vjen nëse ikën Guarin? (FOTO LAJM)

Radja Nainggolan - Cagliari
Edhe Freddy Guarin është nën provim. Forma e lëkundur e kolumbianit e ka sosur disi durimin e presidentit Massimo Moratti. Tani ish mesfushori i Portos nuk cilësohet si i "paprekshëm" në klubin zikaltër, raporton "Corriere dello Sport". Por, sipas të përditshmes sportive italiane, Guarin mund të jetë edhe i sakrifikuari i klubit për të sjellë në skuadër një prej objektivave të merkatos (Nainggolan, Luiz Gustavo e Paulinho janë më të kuotuarit)

Për momentin vetëm Tottenham ka bërë hapa përpara për kolumbianin. Villas Boas e njeh dhe e pëlqen shumë mesfushorin dhe ofron 15 milionë euro për kartonin e tij. /albeu.com/
Shtuar më 27/04/2013, ora 12:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori