Ky do të jetë formacioni i Realit kundër Barcelonës, pushim "kokat e mëdha"

Pëlqej
Zidane do të përsërisë skemën 4-4-2 të përdorur në Shkup dhe në fund të finales së Ligës së Kampionëve.

Përparësia numerike në mesfushë me dy sulmues para është e preferuar për Zizunë. Ai nuk do të fillojë me Ronaldon, edhe pse prania e tij në lojë në një moment është e sigurtë. Pa Modric për shkak të pezullimit, pyetja është se kush Madrilen do të mbulojë presionin e Barcelonës, përcjell Albeu.com.

Megjithëse Mateo Kovaçiç është gjithnjë e më i sigurtë, Toni Kroos duket se është i zgjedhuri kryesorë për përballjen memefushën katalanase. Kontributi i Isco ose Asensio gjithashtu duhet të jetë jetik. Ndërkohë qëdo të jetë ndeshja e parë zyrtare dhe për The Hernandez i cili do të lërë në stoli Marcelon. /albeu.com/
Shtuar më 13/08/2017, ora 15:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori