Ky 6 vjeçar mund të thyejë rekordin e Usain Bolt (VIDEO)
Usain Bolt mund ta humbas titullin si njeriu më i shpejtë në planet.

Atleti nga Xhamajka, Usain Bolt, mban ende kurorën si njeriu më i shpejtë në planet.

Por, ky titull pritet që t’i rrëmbehet shumë shpejtë nga talenti amerikan, Rudolph Blaze.

Blaze nuk është vetëm i shpejtë në fushë, por ai është gjithashtu një kampion kombëtar. Djaloshi nga Tampa Bay, Florida, nuk mund të ndalet.

Kthehemi në vitin 2017, Ingram u kurorëzua me një titull kampion kombëtar në AAU dhe duke u stolisur me 20 medalje ari.

Ai gjithashtu mori vendin e parë në sprintin kombëtar 55 metra, duke mposhtur shokët e tij konkurrentë me lehtësi.

6-vjeçari, i cili aktualisht luan për Tampa Ravens, mund të jetë një nga lojtarët më të vegjël në fushë, por ai është aq i shpejtë sa që pritet ta thyej rekordin në 100 metra. /albeu.com/
Shtuar më 12/02/2019, ora 17:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori