Ky është formacioni i javës në Premier League
Nga derbi i javës në mes të Manchester Cityt dhe Manchester Unitedit e deri te përballja Chelsea-Everton, gjithçka ishte interesante për tifozët.

Sportskeeda ka zgjedhur formacionin 4-3-3, ku porta i është besuar portieri të Burnley, Joe Hart.

Në mbrojtje, në krahun e djathtë është zgjedhur Alexander Arnold, në të majtin Jose Holebas, ndërsa qendra i është besuar Juan Foyth dhe Aymeric Laporte.

Mesfusha prej tre futbollistëve përbëhet nga Jonathon Hogg, David Silva dhe Aaron Ramsey.

Në sulm është treshja: Anthony Martial, Sergio Aguero dhe Mohamed Salah.

Formacioni i javës në Premier League: Hart, Alexander-Arnold, Foyth, Laporte, Holebas; Silva, Ramsey, Hogg; Martial, Aguero, Salah;
Shtuar më 12/11/2018, ora 21:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori