Ky është lojtari i Chelsea që bindi Werner të transferohej në Londër
Sulmuesi gjerman, Timo Werner nga sezoni I ardhshëm do të jetë futbollist i skuadrës angleze, Chelsea.

Ai ishte shumë afër që të transferohej në Liverpool, por në fund ai zgjodhi Chelsean.

Mbrojtësi i Chelsea, Antonio Rudiger ka treguar se ishte ai që e ka bindur Ëernerin që të transferohej në Londër.

"Unë kam folur me të edhe në të kaluarën. Ne kemi biseduar shumë edhe gjatë karatinës dhe ai më tha se ishte I interesuar që të transferohej në Angli. Sigurisht që unë bëra atë quhej ta bëja."

"Ai është një rrezik I madh për mbrojtësit. Leipzig ësht më shumë skuadër kundër-sulmuesi porn ë termin e të sulmuarit linjat mbrojtëse, ai është I ngjashëm me Vardyn. K ashumë shpejtësi. Nëse mbrojtësit bëjn gabim dhe e humbin topin, atëherë ai aktivizohet", u shprehë Rudiger./
Shtuar më 23/06/2020, ora 10:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori