Ky është lojtari më i mirër i muajit dhjetor në Premier League
Sulmuesi i Liverpoolit, Mohamed Salah, është shpallur lojtari i muajit dhjetor në Premier League nga Shoqata e Futbollistëve Profesionistë (PFA).

Egjiptiani shënoi plot gjashtë gola gjatë muajit dhjetor, duke i ndihmuar skuadrës së tij t’i fitojë të gjitha shtatë ndeshjet e muajit të kaluar.

Kjo ecuri ka bërë që Liverpooli të jetë lider i padiskutueshëm në Premierligë.

Salah mori më së shumti vota, duke i lënë pas kundërshtarët e tij, Eden Hazard, Harry Kane, Ricardo Pereira, Paul Pogba dhe Marcus Rashford.

Salah bëhet lojtari i tretë i Liverpoolit që e fiton këtë çmim mujor nga PFA-ja këtë sezon, pas Sadio Manes në gusht dhe Virgil van Dijkut në nëntor. /albeu.com/
Shtuar më 07/01/2019, ora 13:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori