Ky është plani i Premier League për ndeshjet e mbetura
Premierliga Angleze është duke menduar disa plane për vazhdimin e pjesës së mbetur të kampionatit. Ideja e fundit dhe më serioze është që ndeshjet e mbeturaluhen të gjitha në terrenet neutrale.

Në rast se pandemia e koronavirusit vazhdon, të gjitha ndeshjet do të luhen pa tifozë.

Poashtu, është duke u menduar një orar i ri për ndeshjet e mbetura duke iu dhënë mundësi shikuesve që ti percjellin shumicën nga to në termine të ndryshme kohore.

Gjasat janë që ndeshjet e Premierligës të fillojnë në mesin e muajit prill.
Shtuar më 18/03/2020, ora 10:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori