Ky është sulmuesi më i shtrenjtë në botën e futbollit
Çdo muaj, CIES Football Observatory freskon vlerat e lojtarëve të 5 ligave më të mëdha në botë me anë të një algoritmi.

Por sulmuesi më i shtrenjtë momentalisht është talenti francez, Kylian Mbappe që vlerësohet rreth 216.5 milionë euro.

Kjo vlerë e tij është për shkak të performacave fantastike si me PSG dhe Kombëtaren e Francës, duke fituar dhe trofe të rëndësishëm si Kupën e Botës. /albeu.com/
Shtuar më 05/11/2018, ora 19:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori