Ky është super-Ronaldo (VIDEO)
Fitore e thellë e Real Madridit prej 4-1 kundër Sevillas në takimin e zhvilluar të shtunën mbrëma në Santiago Bernabeu.

I pari shënoi Karim Benzema në minutën e 18-të ndërsa në minutën e 26-të Cristiano Ronaldo shënoi një supergol me këmbën e majtë.

Me të filluar pjesa e dytë, Ronaldo shënoi edhe një gol tjetër, falë një gabimi të mbrojtjes së Sevillas.

Ronaldo në minutën e 59-të shënoi edhe golin e tretë në këtë ndeshje duke plotësuar het-trikun.

Ronaldo mban rekordin e het-trik-eve në dhjetë sezonet e fundit pasi ky i sotmi ishte i 20-të i Cristiano Ronaldos me fanellën e Realit.

Në minutën e 87-të Manu Del Moral shënoi golin e vetëm andaluzianët, 4-1.

Diferenca e Real Madridit dhe Barcelonës është 13 pikë ndërsa Barcelona nesët përballet me Getafen. /albeu.com/

Shtuar më 09/02/2013, ora 23:59
erdonkastrati
e Dielë 10 Shkurt 2013, Ora 07:37
ronaldo kurr nuk kime mujt messin
BleonitaDuraku
e Dielë 10 Shkurt 2013, Ora 10:10
-HAHAHAHAH PO Ky as Ngat si Afrohet Leo Messis
asmir ranadanii
e Dielë 10 Shkurt 2013, Ora 17:32
ronaldoooooooooooooo
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori