Ky portier ka 842 minuta pa pësuar gola
Brazili njihet si një vend ku kanë lindur shumë legjenda të futbollit dhe vazhdon të rris të tilë.

Së fundmi mediat po raportojnë mbi suksesin e një portieri në kampionatin brazilian.

Bëhet fjalë për portierin e Santosit, Vanderlei i cili ka një rekord të jashtëzakonshëm të mos pësimit të golave.

Ai nuk ka është mposhtur asnjëherë në 842 minutat e fundit, në asnjë ndeshje që prej 15 gushtit.

Këtë e ka festuar edhe vetë klubi brazilian përmes një statusi në Tëitter. /albeu.com/


Shtuar më 22/09/2018, ora 13:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori