La Liga: Barcelona dhe Reali shenojne fitore (VIDEO)
Albeu.com
Ndeshje interesante ne Camp Nou dhe fitore me rezultat 2:1 e Barcelonës. Ndërsa Real Madridi ka shënuar fitoren e radhës. Këtë herë, viktimë ishte ekipi Espanyol – të cilin në Bernabeu u mposhtën me rezultat 3:0.Ndeshjen e Barcelonës, më shumë se golat e karakterizuan dy kartonat e kuq për futbollistët e Barcelonës. Gerard Pique dhe Rafael Marquez u përjashtuan nga ndeshja me kartona të kuq ndërsa golat për Barcën u shënuan nga Messi (7') dhe Xavi (67'). Golin e vetëm për getafen e shënoi Soldado nga penalltia në minutën e 90-të.

Në ndeshjen tjetër, Valencia ka shënuar fitore 2-0 ndaj Valladolid në Mestalla. Vendasit kryen punën që në pjesën e parë me golat e Ever Banega dhe David Villa (29’).


Ja rezultatet:

Valencia 2 : 0 Valladolid
Barcelona 2 : 1 Getafe
Real Madrid 2 : 0 Espanyol (vazhdon ...)


Ja golat:


Barcelona 2 : 0 GetafeReal Madrid 3 : 0 Espanyol
Valencia 2 : 0 Valladolid

Shtuar më 07/02/2010, ora 03:52
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori