La Liga, duhet vetem nje gabim
Albeu.com
Kampionët do të luajnë kundër Real Valadolidit dhe kanë një pikë më shumë se Real Madridi i vendit të dytë. Në të njëjtën kohë, Reali luan kundër Malagës, ku një fitore e tyre dhe një rrëshqitje e Realit do të bënte që Reali të merrte një trofe këtë sezon.Edhe Valadolid edhe Malaga, së bashku me tri skuadra të tjera, luftojnë për të mos rënë një kategori më poshtë.

Fitorja e vështirë 3-2 kundër Seviljes javën që shkoi në transfertë nga Barcelona, bëri që lojtarët e klubit katalanas të festonin në fushë pasi ishin të bindur se kishin kapërcyer pengesën më të madhe për titull.
Shtuar më 14/05/2010, ora 17:16
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori